ZIMSKI ŠPORTNI DAN ZA UČENCE 7 IN 8 RAZREDOV

V sredo, 18. 1. 2023, bomo za učence 7 in 8 razredov organizirali zimski športni dan, ki bo učencem ponujal naslednje možnosti zimskih aktivnosti:

1. SMUČANJE bo organizirano v KRANJSKI GORI (smučišča pri hotelih). Cena smučarske vozovnice je 14 € + avtobusni prevoz (obračun na položnici). Učenci morajo obvladati osnovno smučarsko znanje, ki zajema: uporaba vlečnice (krogci ali sidra) ali sedežnice, osnovni smučarski zavoji oziroma varno smučanje v vrsti pod vodstvom smučarskega učitelja. Zbor učencev je ob 7. 15 pred šolo, odhod pa je ob 7. 30 uri. Malico otroci dobijo v šoli, lahko pa jo imajo tudi s seboj. Povratek pred šolo je predvidoma okoli 14. 30 ure, zato ta dan v šoli za abonente ni kosila.

Obvezna uporaba  SMUČARSKE  ČELADE.

1. DRSANJE  IN POHOD bo potekalo v športnem parku Domžale. Vstop na drsališče je 2 € in bo obračunan na položnici. Izposoja drsalk na drsališču je mogoča (3 €). Malico otroci dobijo v šoli, lahko pa jo imajo tudi s seboj. Povratek pred šolo je predvidoma okoli 12. 30 ure. Kosilo za abonente bo.

7. razred      - zbor učencev  ob 8. 15 pred šolo (drsanje + pohod)

8. razred      - zbor učencev  ob 8. 15 pred šolo (pohod + drsanje)

1. SANKANJE IN POHOD bosta potekala v TAMARJU in PLANICI. Učenci naj imajo s seboj lesene sani ali plastične bobe (lahko tudi v paru). Zbor učencev je ob 7. 15 pred šolo odhod pa je ob 7. 30 uri. Malico otroci dobijo v šoli, lahko pa jo imajo tudi s seboj. Povratek pred šolo je predvidoma ob 14. 30 uri, zato ta dan v šoli za abonente ni kosila. Cena avtobusnega prevoza bo obračunana na položnici.

NEKAJ SKUPNIH NAVODIL:

• Učenci so na zimskem športnem dnevu dolžni poslušati in ubogati navodila učitelja  spremljevalca, saj jim le tako lahko zagotovimo varnost.
  • Učenci naj se oblečejo  primerno vremenskim pogojem.
  • Učenci, ki se bodo udeležili smučanja morajo imeti pregledano in izpravno smučarsko opremo.
  • Plačilo stroškov zimskega športnega dne bo obračunano na položnici.
  • Izvedba športnega dne je opredeljena z učnim načrtom in je sestavni del šolskih obveznosti otrok, zato je udeležba za vse učence OBVEZNA. Učenci, ki se ne bodo udeležili športnega dne, naj razredniku prinesejo zdravniško opravičilo, saj bodo v nasprotnem primeru dolžni plačati stroške izbrane dejavnosti.

Domžale, 16. 1. 2023                                                                   Vodja ŠD: Primož Parkelj