NUJNO OBVESTILO STARŠEM O SUBVENCIJI ŠOLSKE PREHRANE

Vse starše pozivamo, da najpozneje do 8. maja 2012 vodji šolske prehrane ali v tajništvo šole predložite dokazilo (kopijo odločbe) o spremembi upravičenosti do dodatne subvencije za malico in /ali do subvencije za kosilo.

Datum: 3. 5. 2012

Subvencije prehrane - obvestilo

Spoštovani,

v preteklih dneh je bilo na centrih za socialno delo izdano večje število novih odločb o upravičenosti do javnih sredstev ( med njimi je tudi pravica do dodatne subvencije za malico in do subvencije za kosilo).

V primeru, da je prišlo do spremembe upravičenosti glede subvencije za malico in /ali kosilo, ste starši o tem šolo dolžni obvestiti v 30 dneh (predložiti odločbo, ki jo je izdal pristojni center za socialno delo po 1.1.2012). To vam nalaga tudi 9. člen Zakona o šolski prehrani. Šolam namreč še ni omogočen neposreden vpogled v centralno evidenco

upravičencev do javnih sredstev.

Po navodilih šolskega ministrstva je šola dolžna opraviti poračune subvencij v plus ali v minus in sicer od dneva, ko je nastopila sprememba upravičenosti. Upravičencem bomo povrnili stroške za malico oziroma kosilo, če vam je bila z novo odločbo priznana pravica do dodatne subvencije za malico ali do subvencije za kosilo, oziroma bomo od vas terjali povrnitev stroškov, v kolikor ste pravico do subvencije izgubili.

Vse starše zato pozivamo, da najpozneje do 8. maja 2012 vodji šolske prehrane ali v  tajništvo šole predložite dokazilo (kopijo odločbe) o spremembi upravičenosti do dodatne subvencije za malico in /ali do subvencije za kosilo.

Vodja šolske prehrane: Jelka Lesar

Ravnateljica: Irena Vavpetoč