Švedska 3. del

V sredo smo se zbudili v oblačno in precej hladno jutro, ki smo ga pričeli z zajtrkom v našem hotelu in sprehodom do šole naših gostiteljev.
Tam so nas že čakale naše gledališke mentorice, zavihali smo rokave in se lotili priprav na predstavo - ustvarjali smo kostume (več o tem govorijo fotografije). Naše učiteljice pa so v tem  času prisostvovale pouku pri urah angleščine in biologije.
Po (ponovno tipičnem švedskem) kosilu smo se z avtobusom opravili v center za ravnanje odpadkov v Helsingborgu, kjer smo ugotovili, da je Švedska pri ravnanju z odpadki nekaj korakov pred nami.
Del naše ekipe je dan zaključil v nakupovalnem centru Väla, drugi del ekipe pa se je s trajektom odpeljal v Helsingør na Dansko na ogled gradu Kronborg, ki je znan kot Hamletov grad.

Četrtek je bil namenjen ustvarjanju obeskov, peki tradicionalne švedske sladice-cimetovih rolic in programiranju. Najbolj pa smo uživali v debati o ekoloških temah, kjer smo se še posebej izkazali.
Popoldan je minil v intenzivnih pripravah na jutrišnjo gledališko produkcijo, večer pa v zadnjih nakupih na Švedskem, saj jutri odpotujemo v Kopenhagen, od koder bomo v soboto leteli proti domu.