»KNJIGOBEŽNICE NA OŠ VENCLJA PERKA«

Šolsko leto 2013/2014

Projekt spodbujanja branja in medsebojnega izmenjevanja knjig:

»KNJIGOBEŽNICE NA OŠ VENCLJA PERKA«

Cilj: Spodbujati branje med učenci, njihovimi starši, učitelji in prebivalci Domžal.

Spodbujati medsebojno izmenjevanje knjig, skupno branje knjig, tudi pogovore o  prebranem, druženje…

Na OŠ Venclja Perka smo se odločili, da se bomo  tudi mi pridružili interesni skupini »Knjigobežnice«. Gre za interesno skupino, ki spodbuja ljudi k branju in medsebojnemu izmenjevanju knjig. Na naši šoli že nekaj let z raznimi dejavnostmi spodbujamo učence k branju (bralne urice, pisanje tedenskih zgodb, knjižnična vzgoja, Knjigobube…). Ljubezen do branja pa bi želeli razširiti poleg učencev še na njihove starše, prijatelje, znance, pravzaprav na vse prebivalce Domžal.

Tako bomo v Tednu otroka od 7.- 11.10.2013 namestili 3 bralne hiške na lokacijah v bližini šole, v katerih bomo pustili knjige z obvestilom, oziroma navodilom, kako projekt »Knjigobežnice« poteka. Prva hiška je na vhodu PS na OŠ Venclja Perka, druga na avtobusni postaji proti Kamniku (na drevesu) in tretja v parku pri Občini Domžale:

Navodilo na bralni hiški:

Po)beri me!

Knjiga v tej hiški čaka prav nate; da jo vzameš v roke, prebereš in potem vrneš v hiško. Ali pa v hiško prineseš drugo knjigo, prebrano pa odložiš v kateri od hišk, ki razsejane po Domžalah čakajo na bralce. Ena je na avtobusni postaji proti Kamniku in še ena v parku pri Občini Domžale.

Še namig: V knjigi, ki jo boš vrnil(a) v hiško lahko pustiš svoje sporočilo naslednjemu bralcu v knjigi. Sporočilo  za skrbnika bralne hiške pa lahko pustiš tudi v hiški.

Upamo, da boste tudi vi prinesli svoje knjige v izmenjavo. Ne pozabite vanje vložiti listka s sporočilom. Pa veliko prijetnega branja in druženja vam želimo.

Mentorji in učenci OŠ Venclja Perka

»Ambasadorji branja«