ZBIRAMO ZAMAŠKE ZA NAŠO UČITELJICO!

Zbiranje zamaškov »POMAGAJMO PRIJATELJU«

»POMAGAJMO PRIJATELJU«

Tudi v letošnjem šolskem letu nadaljujemo z akcijo zbiranja zamaškov. Letošnjo akcijo namenjamo zbiranju sredstev za nakup nožne proteze za MARINO CENCELJ, učiteljico matematike na OŠ Venclja Perka, ki je zaradi bolezni izgubila nogo pri rosnih 15 letih. Kljub temu je Marina pravi sonček in prava borka. Veliko o njej pove dejstvo, da je poleg tega, da je izvrstna učiteljica matematike, nasmejana in vedno pripravljena na uvajanje novosti, še aktivna športnica. Trenira sedečo odbojko in je članica slovenske paraolimpijske ekipe. Letos se je s svojo ekipo že tretjič udeležila paraolimpijskih iger v Londonu. Dvakrat so zasedle izvrstno 4. mesto (Atene, Peking). Letos jim sreča ni bila naklonjena in so si izborile 6.mesto. Rezultat, ki pa je za nas, ki Marino poznamo, vreden zlata. Več o njej si lahko preberete 5. številki v revije Jana (29.1.2013).

V akciji zbiranja zamaškov sodelujejo poleg OŠ Venclja Perka še OŠ Domžale in OŠ Rodica ter Vrtec Urša.

Kaj zbiramo: plastične zamaške od mineralnih vod, sadnih sokov, mleka, olja, tekočih pralnih praškov, mehčalcev in ostalega…

Kje zbiramo: očiščene zamaške zbiramo v označenih zabojnikih v kotičkih pri obeh vhodih v šolo (razredna in predmetna stopnja).

Do kdaj zbiramo: do konca šolskega leta 12/13, oziroma do zaključka akcije.

Upamo, da bomo zbrali čim več zamaškov. Vsaka tona zamaškov pomeni 300€ prispevka za Marinino novo protezo. Pri odkupu sodeluje MPI Reciklaža,Žerjav, zanje pa gospod Miran Lenko (miran.lenko@rm-mpi.si).

Koordinatorica akcije:

Nataša Fabjančič