EKO štrajk

TUDI UČENCI OŠ VENCLJA PERKA PODPIRAMO ZAHTEVE PROTESTOV PROTI PODNEBNIM SPREMEMBAM

V petek, 15. 3. 2019 , točno ob 11. 55,  bodo v Ljubljani in drugih krajih Slovenije potekali protesti proti podnebnim spremembam, ki jih je spodbudila srednješolka iz Švedske, Greta Thunberg.

Na OŠ Venclja Perka bomo točno ob 11.55 za nekaj minut prekinili pouk in s tem pokazali, da podpiramo zahteve mladih za ohranitev čistega in zdravega okolja. Zavedamo se, da brez sprememb našega vedenja ne bo šlo. V letošnjem letu smo učenci EKO predstavniki v sodelovanju s predstavniki OTP že izvedli delavnico Majhni koraki do velikih sprememb. Naša gostja je bila gospa Maja Nagode, velika promotorica zmanjševanja odpadkov in ohranitve zdravega okolja. Aktivni bomo še naprej.

V podporo današnjim protestom proti podnebnim spremembam  bodo danes v razredih najprej:

1. EKO predstavniki v svojih oddelkih prebrali ZAHTEVE MLADIH ZA PODNEBNO PRAVIČNOST.

2. Predvsem  starejši učenci z znanjem angleščine pa si bodo ogledali  video prispevek, v katerem Greta Thunberg nagovarja k nujnim spremembam v odnosu do narave in okolja (njen nastop v Organizaciji združenih narodov OZN). Na spodnji povezavi si ga lahko ogledate tudi vi:

Ravnateljica:

Petra Korošec